Ekonomi

Just Eat Takeaway’in Hisseleri Bank of America Yükselişinin Ardından Yükseliyor

Just Eat Takeaway (JTKWY) hisseleri, Bank of America analistlerinin yaptığı yükseltmenin ardından Perşembe günü değer kazandı. Analistler hisse senedi için tavsiyelerini ‘Nötr’den ‘Al’a çevirdi ve hisse başına hedef fiyatı 15 Euro’dan 15,40 Euro’ya çıkardı.

Analistler, şirket operasyonlarının yarısından fazlasının şu anda istikrarlı bir kâr ürettiğini, şirketin mali durumunun güçlü olduğunu ve hissedarlara nakit dağıtımı potansiyeli bulunduğunu kaydetti. Just Eat Takeaway’in Euronext Amsterdam ve Londra borsalarındaki hisseleri bu yazının yazıldığı sırada %7’nin üzerinde artış gösterdi.

Analistler, “Şirketin Amerika Birleşik Devletleri operasyonlarından kaynaklanan nakit yakma oranı önemli ölçüde azaldı ve iyileşmeye devam etmesini bekliyoruz. Ayrıca, birleşme ve satın almalarda artan aktivite potansiyeli var” diye yazdı.

Bank of America ayrıca Just Eat Takeaway’in pazar segmentlerinden ikisinin karlı olduğunu, Birleşik Krallık ve İrlanda operasyonlarının artık faiz, vergi, amortisman ve itfa payı (FAVÖK) öncesi pozitif kazanç elde ettiğini belirtti.

Analistler, “Birleşik Krallık ve İrlanda daha yeni kârlı hale gelmeye başlıyor ve lojistik altyapısında yapılan son değişikliklerin tam etkilerini henüz göremedik” diye ekledi. “Birleşik Krallık ve İrlanda’da Deliveroo (ROO) ile Just Eat Takeaway arasında gözlemlediğimiz performans farkı daraldı ve Just Eat Takeaway’in performansı artık Deliveroo’nunkine benzer.”

“Just Eat Takeaway’in mevcut hisse fiyatına göre değerinin altında olduğuna ve 2024 ve 2025 için öngörülen kârlılıkta net bir yumuşama gidişatına sahip olduğuna inanıyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-arifiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu