Haber

Haluk Levent açıkladı: AHBAP yerel denetçisi TÜRMOB

Ahbap’ın kurucusu sanatçı Haluk Levent, Ahbap’a yapılan deprem yardımlarının nereye harcanacağını denetleyecek bağımsız yerel kuruluşu açıkladı. Levent, sosyal medya hesabından, bağımsız iç denetçinin Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) olduğunu duyurdu.

Haluk Levent, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Uluslararası denetim firmalarını ve Türk denetim firmasını bugün açıklayacağımızı belirtmiştik. Türkiye Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği tüm alımlarda Ahbap’ı denetleyecek. Yabancı firmayı 4 saat sonra açıklayacağız. “

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, denetimi ücretsiz olarak gerçekleştireceklerini belirterek, “Abi Derneği şeffaf bir şekilde denetim talebinde bulundu. Bu denetimi ücretsiz olarak gerçekleştireceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hep birlikte, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımızın yanındayız…”

10 ilde hasara yol açan depremlerin ardından başlayan yardım çalışmaları nedeniyle sitesi siber saldırılara maruz kalan Ahbap’ın kurucusu Haluk Levent, derneğin hesaplarını bağımsız denetime açtıklarını açıkladı. Levent, tüm alımların denetimi için biri uluslararası biri yerel olmak üzere iki bağımsız denetim şirketi ile sözleşme imzaladıklarını açıkladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu