Ekonomi

Efeler Belediyesi Kadın Emeği Tarım Ürünleri Fabrikası Faaliyetlerine Devam Ediyor

Efeler Belediyesi’nin kadın üreticileri desteklemek amacıyla kurduğu ve sadece kadınların istihdam edildiği %100 Kadın Emeği Tarım Ürünleri Fabrikası faaliyetlerine devam ediyor.

Efeler Belediyesi, kendi tarım arazilerinde ürettiği şehre özgü yerel tarım ürünlerinin işlendiği %100 Kadın Emeği Tarım Ürünleri Fabrikası’nı 2022 Mart’ta hizmete açtı. Otomasyondan paketlemeye, barkodlamadan idari kademeye kadar üretimin her aşamasında kadınların istihdam edildiği %100 Kadın Emeği Tarım İşleri Fabrikası, Tepecik Mahallesi’nde 1.200 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 200’den fazla kadın personelin istihdam edildiği çok amaçlı gıda üretim fabrikasında; Enginar, kekik, şevketibostan gibi kentin yöresel eserlerinin yanı sıra deniz börülcesi, deniz börülcesi ve erişte gibi birçok eser de fabrikanın geniş üretim yelpazesinde yer alıyor.

Efeler’in fabrikasında; Salça ve turşu başta olmak üzere çeşitli konserveler de üretilmektedir. Efeler’in tarım işleri, Efeler’li kadınların ellerinde şekillenmekte ve katma değer kazanmaktadır. Efeler Belediyesi’ne ait tarım arazilerinde özenle yetiştirilen ve %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda hijyenik koşullarda hasat edilerek işlenen eserler tüketime hazır hale getiriliyor; Sağlıklı ve güvenilir gıdaya herkesin ulaşabilmesi için belediyeye bağlı Efe Bakkallar’ın raflarında uygun fiyatlarla halkın beğenisine sunuluyor.

Efeler’in verimli topraklarında yetişen ürünler, Türkiye dışına taşınarak yerli ve yabancı tüketicilerle buluşmak üzere belediyenin www.efelerpazari.com internet sitesinde online satışa sunuluyor.

camlihemsinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu