Haber

Çekmeköy Akaryakıt İstasyonunda Gasp ve Silah Ticareti Operasyonu

Çekmeköy’deki benzin istasyonunda bir kişiyi dövüp arabasını çalan kişi, polis tarafından yapılan operasyonla yakalandı. Bir iş yerinde silah ticareti yaptığı ve silah imalatı yaptığı tespit edilen şüpheli tutuklandı.

Çekmeköy’de 29 Ekim’de bir kişinin benzin istasyonunda darp edilerek aracının zorla alınması olayıyla ilgili Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı. Yapılan incelemede araç sahibinin parasının, Çalınan aracın içerisinde telefon ve ruhsatsız silah bulunduğu belirtildi. Güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucunda olayı, tarif bilgilerinden kimlik bilgileri belirlenen MA isimli kişinin gerçekleştirdiği belirlendi. Ayrıca şüphelinin silah ticaretiyle uğraştığı ve Kemal Türker Mahallesi’ndeki işyerinde silah imalatı yaptığı belirlendi.

Bunun üzerine adreste yapılan operasyonda 4 adet ruhsatsız tabanca ile namlu, tetik, kabza, şarjör, sürgü, silah çerçeveleri gibi çeşitli ve çok sayıda silah parçası ile 107 gram uyuşturucu ele geçirildi.

MA isimli şahsın Ümraniye ilçesindeki bir atölyede olduğunun belirlenmesinin ardından şahıs orada yakalandı. Şahsın üzerinde ruhsatsız silah, 7 fişek ve 9 gram narkotik ele geçirilirken, benzin istasyonundan çalınan araca da el konuldu.

“Gaç”, “uyuşturucu madde ticareti”, “silah ticareti” ve “6136 SKM” suçlarından yürütülen soruşturma süreçlerinin ardından şüpheli, 31 Ekim’de ilgili makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Akaryakıt istasyonunda bir kişiyi dövüp aracını çalan kişi güvenlik kamerasına yansıdı. – İSTANBUL

haber-emirgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu