Haber

Avukat Akdoğdu’nun Ahmet Güreşçi paylaşımına erişim yasağı

İZMİR –Maraş’ta meydana gelen depremin ardından Hatay’ın Büyükburç İlçesi’nde jandarma tarafından gözaltına alınan ve eziyet sonucu hayatını kaybeden Ahmet Güreşçi olayının ardından üye avukatı Erdoğan Akdoğdu’nun görevine erişim yasağı getirildi. Konuyla ilgili Twitter hesabından Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Başkanı Dr.

Ailenin avukatlığını da yapan Akdoğdu, “Bir fakirin evladını öldürmek ne kadar kolay. Depremde gelip bizi kurtarmayan jandarma gelip karakolda insanları öldürüyor. Ama hırsızlık yaptılar.” , talan etmediler, babasının böyle olmasını istemezdik dersek ayıp değil mi, ayıp değil mi?

‘YAPILMIŞ HATALARIN TAKİP ETMEYECEĞİZ’

Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın talebi üzerine Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, Akdoğdu’nun paylaşımının “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirilemeyeceği belirtilerek, “kişilik haklarının ihlal edildiği” gerekçesiyle erişimin engellenmesine karar verildi.

Wall gazetesine konuşan Avukat Akdoğdu, karara tepki göstererek yapılan hataların peşini bırakmayacaklarını vurguladı. Akdoğdu, “İşledikleri suçları peşini bırakmayacağız. Depreme yetişemeyen devlet, suçları örtbas etmekte her zamanki gibi hızlı. Ama güneş çamura bulanmaz, kral mazlumdur” dedi. çıplak”.

Ne oldu?

Hatay’da Altınözü Jandarma Karakolu ekiplerince 7 Şubat’ta “hırsızlık” yaptıkları iddiasıyla 12 Şubat’ta gözaltına alınan Ahmet Güreşçi, polis merkezinde gördüğü ağır işkence sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ahmet Güreşçi, otopsinin ardından 13 Şubat’ta Altınözü’nde toprağa verildi. Güreşçi ile birlikte gözaltına alınan ve ağır işkencelere maruz kalan ağabeyi Sabri Güreşçi de 13 Şubat’ta adliyeye sevk edildi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nın verdiği eziyet raporunun ardından Güreşçi, “Güreşçi” isimli denetim uygulamasıyla serbest bırakıldı. Güreşçi’nin babasının şikayeti ve Sabri Güreşçi’nin teşhisi üzerine eziyet eden 3 asker hakkında soruşturma başlatıldı. Askerler serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu