Ekonomi

Uraloğlu, ‘İstanbul’un taksi ihtiyacı’nda İBB’yi işaret etti

Türkiye’nin en kalabalık ve turistlerin en çok ziyaret ettiği şehri İstanbul’da vatandaşların taksi bulma sorunu devam ediyor. Yıllardır süregelen sorunun bir çözümü yok.

Hürriyet’e konuşan Bakan Uraloğlu, şunları söyledi: İstanbul’un taksi sıkıntısına yaklaşırken “Bu iş yerel yönetime mi yoksa merkezi yönetime mi fayda sağlar” gibi bir yaklaşımları olmadığını belirtti.

Bakan, “Sorunun çözülmesini istiyoruz. En önemli önceliğimiz vatandaşlarımız. Vatandaşa yeter” dedi.

Uraloğlu, “ İstanbul’a taksi yetmiyor. Sayı artmalı. İktidarın bu konuda zorluk çıkardığına dair bir iddia var” sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “İstanbul’da toplu ulaşımda metro devreye girdi. Bu nedenle bazı toplu taşıma araçları eski işlevini yitirdi. Örneğin, otobüsler. Minibüslerin taksiye çevrilmesine karar verildi. Belediye ile birlikte bu kararı aldık. Bu dönüşümün bir kısmı gerçekleşti. Yaklaşık 1.700 minibüs taksiye dönüştü. 2 bine yakın minibüsün taksiye dönüşmesine izin verildi. Belediyenin bu süreci bir an önce bitirmesi gerekiyor. Bu süreç bittikten sonra İstanbul’un taksi ihtiyacı belirlenecek ve yeni taksiler hizmete girecek.

lalapasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu