Haber

“Neden Hamas militanının elini sıktınız?” İsrailli rehineye sordu. Sordular, cevabı Netanyahu ve yandaşlarını çılgına çevirecek

Hamas Silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Katar ve Mısır’ın arabuluculuğu sonrasında iki rehineyi daha serbest bıraktı. Hamas’ın canlı yayınladığı o anlarda farklı bir olay daha yaşandı. Günlerdir Hamas tarafından rehin tutulan 85 yaşındaki Yochaved Lifshitz’in, kendilerini devralmaya gelen subaylardan birinin yanına gittiğinde bir Hamas militanının elini sıkması dikkat çekti. Peki yaşlı kadın neden böyle davrandı?

“Neden onun elini sıktın?” AÇIKÇA SORUYORLAR

Ülkesine döndükten sonra basına çeşitli açıklamalarda bulunan Yochaved Lifshitz, bir gazetecinin “Neden onun elini sıktınız?” sorusuna ise “Çünkü bize çok iyi davrandılar” yanıtını verdi.

SÖZLERİ ÜLKEDE KRİZ YARATTI

Öte yandan Yochaved Lifshitz’in Hamas militanlarıyla ilgili “Hamas onların Kur’an’a inanan insanlar olduğunu ve bize zarar vermeyeceklerini söyledi. Tünellerde yaptıkları koşulların aynısını bize sağladılar” açıklaması büyük bir krize neden oldu. kendi ülkesinde.

“AÇIKLAMASINA İZİN VERMEK HATA OLDU”

İsrail Devlet televizyonu KAN, İsrailli bir yayıncının aktardığına göre, “Lifshitz’in canlı yayında açıklama yapmasına izin vermek yanlıştı.” dedi. Açıklamalarına yer verdi. Ülkenin basketbol takımının medya yöneticisi Roy Cohen de sosyal medya hesabından, “Bu basın açıklamasının yapılmasına izin verilmesi eleştirilmelidir.” yorumunu yaptı.

“BİZİMLE TÜM DETAYLARIYLA İLGİLENDİLER”

Lifshitz, Kassam Tugayları’nın sağlık durumuyla yakından ilgilendiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Önce 25 kişinin toplandığı geniş bir salona geldik. Birkaç saat sonra insanları ayırıp farklı bir odaya koydular. Yanımızda bir doktor vardı ve birkaç günde bir gelip durumu kontrol ediyordu. “Doktor mutlaka ilaç getiriyordu. Toplamda 5 kişiydik ve her birimizin başında bir koruma vardı. Davranışları düzgündü, her detayıyla bizimle ilgilendiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu