Haber

Mercedes-Benz Türk yöneticilerinden geleceğin kadın mühendislerine mentorluk desteği

Mercedes-Benz Türk’ün ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı kapsamında eğitim gören öğrenciler, mentorları olan şirket yöneticileriyle bir araya geldi. İsteyerek mentorluk yapan Mercedes-Benz Türk yöneticileri, bu özel toplantıda geleceğin kadın mühendislerine bilgi, birikim ve tavsiyelerini aktarma fırsatı buldu.

1967 yılından bu yana Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Mercedes-Benz Türk, eğitim ve fırsat eşitliğine yönelik burs ve gelişim programları ile gelecek nesilleri güçlendirmek için de başarılı projelere imza atmaktadır. Bu projelerin en değerlilerinden biri olan Mercedes-Benz Türk’ün Boğaziçi Üniversitesi Vakfı iş birliği ile yürüttüğü “Mühendisliğin Yıldızları” programı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kız öğrencilerin desteklenmesi amacıyla hayata geçirilmiştir. Bu yıl ilk mezunlarını verecek olan ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı kapsamında öğrenim gören öğrenciler, mentorları olan şirket yöneticileriyle bir araya geldi.

Şirket içinde gönülden mentorluk yapan Mercedes-Benz Türk yöneticileri, bu özel toplantıda geleceğin kadın mühendislerine bilgi, birikim ve tavsiyelerini aktarma fırsatı buldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar, Endüstri, Makine ve Elektrik-Elektronik gibi mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler, ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programına dahil oldukları sürece Mercedes-Benz Türk yöneticilerinden mentörlük alabilecekler.

Mezuniyet yolunda olan ve ilk günden beri dahil oldukları bu program sayesinde birçok alanda kendilerini desteklenmiş hissettiklerini belirten öğrenciler, Mercedes-Benz Türk bünyesindeki birçok departmanda staj yapma imkanı buldu. CEO ofisi. Ayrıca uzmanlık ve kişisel gelişim konularında farklı eğitimler alma şansı buldu ve şirketin sponsor olduğu kültür sanat etkinlikleri gibi birçok etkinliğe katıldı.

 

Mühendisliğin Yıldızları programı bu yıl ilk mezunlarını verecek

Mercedes-Benz Türk’ün ihtiyaç sahibi, başarılı ve mühendislik öğrencilerine destek olmak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile 2018 yılında başlattığı “Mühendisliğin Yıldızları” programı kapsamında öğrencilere burs ve gelişimleri için destek sağlanmaktadır. Program kapsamındaki öğrenciler, stajları süresince şirket çalışanlarına verilen uzmanlık eğitimlerinden yararlanacak. Şirketin bireysel gelişim eğitimlerine ve kültür-sanat faaliyetlerine de katılan öğrenciler, burs şartlarını sağlamaları halinde hazırlıktan mezuniyete kadar programa dahil edilirler. 2. yılın sonunda yaz stajı, son sınıfta ise uzun süreli staj yapabilirler. ‘Mühendisliğin Yıldızları’ programı kapsamında Erasmus’a gitmek isteyen öğrencilere katılım esası sağlanmaktadır. Program ile Mercedes-Benz Türk’ün çeşitlilik programı çerçevesinde kadın mühendis istihdamının artırılması amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-altindag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu