Ekonomi

Kripto varlık piyasası da deprem yardımı için seferber oldu

İLHAN DERİN OYGAK

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 10 ili etkileyen depremlerin ardından sivil toplum kuruluşları (STK) ve şirketler depremzedeler için kripto varlık bağışı topladı.

Bloomberg HT’nin hesaplamalarına göre 9 Şubat saat 11:00’de AFAD, Kızılay, Ahbap, İHH, Paribu ve BtcTurk prestijiyle toplam 4 milyon 200 bin dolar değerinde kripto para bağışı aldı. Ayrıca birçok kripto şirketi de lira cinsinden bağışta bulundu.

4 milyon 200 bin dolar değerindeki toplam bağışın 2 milyon 500 bin doları çeşitli sabit koinler, 391 bin doları Ether ve 73 bin doları Bitcoin.

STK’lara yapılan bağışlar incelendiğinde AFAD tarafından 23 bin 657 dolar tutarında bağış toplandı.

Ayrıca kurucusu Emin Gün Sirer olan Çığ Vakfı’nın, Haluk Levent’in kurduğu sivil toplum kuruluşu Ahbap’a AVAX’ı 1 milyon dolara bağışladığı açıklandı. Dude, blok zincirler aracılığıyla toplamda yaklaşık 3 milyon 523 bin dolar maliyetle bağış topladı.

Buna ek olarak, kripto para borsası Paribu, kripto ağları aracılığıyla yaklaşık 657.540 $ maliyetle fon topladı. BtcTurk tarafından yapılan açıklamada, AFAD, Hayata Takkiye, Kızılay, Tider ve TOG’a Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) cinsinden kripto para yardımını kabul edebilmeleri için yardım cüzdanlarının oluşturularak teslim edildiği bildirildi. ).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu