Ekonomi

Hukuk firması Amazon’u olası menkul kıymet ihlalleri nedeniyle araştırıyor

NEW YORK – Hissedar hakları konusunda uzmanlaşmış bir hukuk firması olan Bragar Eagel & Squire, PC, Amazon.com, Inc.’e bağlıdır (NASDAQ:NASDAQ: AMZN ) potansiyel federal menkul kıymetler kanunu ihlallerine ilişkin bir soruşturma başlattı. Soruşturma, alım opsiyonu alıcıları ve satım opsiyonu satıcıları da dahil olmak üzere Amazon menkul kıymetlerini satın alan yatırımcıların 2021’in ikinci yarısı ve 2022’nin başlarında uğradığı mali kayıplara odaklanıyor.

Firma, Amazon’un federal menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal edip etmediğini veya başka yasa dışı ticari faaliyetlerde bulunup bulunmadığını inceliyor. Bu araştırma, belirtilen dönemde maddi zarara uğrayan yatırımcılar adına gerçekleştirilir. Hukuk bürosu henüz bir dava açmadı ancak şu anda e-ticaret devine yönelik iddiaların doğruluğunu belirlemek için bilgi topluyor.

Kaybına uğrayan ve olası herhangi bir yasal davaya katılmak isteyen yatırımcıların Bragar Eagel & Squire ile iletişime geçmesi teşvik edilmektedir. Şirket, yatırımcıların bu bahisle ilgili olarak kendileriyle iletişime geçmesinin herhangi bir maliyeti veya zorunluluğu olmadığını açıkça belirtti.

Bragar Eagel & Squire, New York, Kaliforniya ve Güney Carolina’daki ofisleriyle ulusal düzeyde faaliyet göstermektedir. Firmanın, ticari ve menkul kıymet davaları da dahil olmak üzere çeşitli karmaşık davalarda hem kişisel hem de kurumsal müşterileri temsil etme geçmişi vardır.

Kapsamlı çevrimiçi pazarı ve bulut bilişim hizmetleriyle tanınan Amazon, soruşturma hakkında kamuya açık bir yorumda bulunmadı. Soruşturmanın sonucu ve ardından gelen yasal işlemler, şirket ve yatırımcıları açısından sonuçlar doğurabilir.

Soruşturma Bragar Eagel & Squire, PC’nin basın açıklamasına dayanıyor. Şirket iddiaları incelemeye devam ederken yatırımcılar ve diğer ilgili taraflar daha fazla gelişmeyi bekliyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu