Haber

Hindistan’da genç kız telefon kullandığı için şelaleden atladı

Hindistan’ın Chhattisgarh şehrinin Bastar semtindeki bir genç kız, çok cep telefonlu ailesinden bir uyarı aldı. Uyarıyı sonlandıran genç kız, bölgenin en yüksek şelalelerinden biri olan Chitrakote şelalesinden atladı. Şans eseri genç kız, suyun üzerinde olduğu için hayatta kaldı.

İSTARARA KARŞI ZIPLADI

Olay, Salı akşamı Chitrakoot Chowki bölgesinde meydana geldi. NDTV’nin haberine göre genç kız, şelalenin etrafında uzun süre dolaştıktan sonra atlamak için kenara ulaştı. Olay yerindeki turistler ve yerel halk, kıza atlamaması konusunda ısrar etti ve aceleci kararlar vermemesini söyledi. Ancak genç kız bu davetlere kulak asmadı ve kendini azgın şelalenin ortasına attı. Olay yerinde bulunanlar o anları cep telefonlarıyla kaydetti.

GREV OLDUĞU İÇİN ATLANDI

Kısa sürede olay yerine gelen polis, inceleme başlattı. Yapılan inceleme sonucunda kızın cep telefonu kullandığı için ailesi tarafından azarlandığı ve bu adımı attığı belirlendi. Sağlık kontrolünden geçirilen genç kız, ailesine teslim edildi.

“MİNİ NIAGARA”

Jagdalpur’a 38 km uzaklıktaki Indravati nehri üzerinde bulunan Chitrakote şelalesi, yerel halk ve turistler tarafından “Mini Niagara Şelaleleri” olarak adlandırılıyor.

haber-bafra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu