Yaşam

Dolandırıcılar Sahte Togg Ön Siparişi Toplarken Yakalandı

Togg T10X satın almak isteyen bir çete ezilmiş . Geçersiz internet sitesi kurarak vatandaşlardan para koparmaya çalışan 4 kişiden 3’ü tutuklandı. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon kapsamında sahte internet sitesi kuranların toplam sayısı belirlendi. 1 milyon 316 bin 500 TLtoplanan bulundu.

Dolandırıcılık ağı, EE adlı bir vatandaş tarafından oluşturuldu. 60 bin TL Durumu fark edince yatağına yığıldı. Şikayetçi vatandaş, Y.Ç.’ye yatırılan parayı bir banka hesabına yatırdı. adlı bir şahısla ilgili olduğunu tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren kolluk kuvvetleri, Y.Ç. 5 kişi ile farklı şehirlerdeyakaladılar.

Hesaplar bloke edildi!

Edinilen bilgiye göre en az 21 vatandaş Togg T10X satın almaya çalışırken dolandırılmak. Mağduriyetlerin giderilmesi için para toplayan hesapları kolluk kuvvetleri tek tek tespit ederek, engellendi . Mağduriyetlerin ne kadarının giderildiği henüz bilinmiyor.

Kamu gazeteciliği adına altını çizmemiz gereken bir konu var. Şirket veya kurum yok kişisel hesaba Para göndermek istemiyor. Bu çok kolay bir bilgi ve yıllarca dile getirildi hem internette hem de televizyonda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu