Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyat artışı yapan ev sahiplerine: Bedelini ödeyecekler

3 gün süren Körfez çeşidinin dönüşü sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, değerli mesajlar verdi. Vatandaşların maaşlarında düzenlemeye gidildiğinin altını çizen Erdoğan, “Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek ve enflasyonu düşürmemek için yaptığımız zamlara göz diken ev sahipleri bedelini ödemek zorunda kalacak. Konu ne olursa olsun fahiş fiyat artışlarına yol açan ve piyasanın dengesini bozan davranışlarının cezasını çekecekler.” sözlerini kullandı.

“AÇGAR İNSANLAR VATANDAŞIN CEPİNE EL BIRAKIYOR”

Pay ne olursa olsun fahiş fiyat artışlarıyla mücadele edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı, “SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize ek sosyal yardım payı vererek zam oranını yüzde 25’e çıkardık. İşlemleri artırıyoruz” dedi.

“YANLARINDA KAR KALMAYACAK”

Erdoğan, “Sektör temsilcileri, İstanbul’da sadece 100 bin atıl konut olduğunu ve bitmediğini söylüyor. Bunlar sektöre kazandırılabilir mi? Boş evler de kira fiyatlarına etki ediyor. Bazı ülkelerin boş evlere yüksek vergi koyduğu bilgisi var. Türkiye’de de bu olur mu?” Bu soruya şu cevabı verdi:

“Şimdi Bakanlığımızın konuyla ilgili bir çalışması var. Biz bu çalışma ile bunların üzerinden geçeceğiz. Yani bu kâr yanlarına kalmayacak. Fahiş kira artışlarını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse cezalar da uygulayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu