Haber

CHP’li İsmail Karabel: Atatürk’ün fikir ve düşünceleri ölmedi

İZMİR (İGFA) – Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ölüm yıl dönümünde anılıyor. CHP Menderes İlçe Belediye Başkanı Adayı İsmail Karabel, Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Menderes İlçe Lider Adayı İsmail Karabel, Atatürk’ün fikirlerinin ölmediğini belirterek, şunları söyledi: “Bugün Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. ölüm yıldönümü. Bugün sadece Türkiye Cumhuriyeti için değil, tüm Türk Dünyası için yas ve yas günüdür. Ancak bu yalnızca fiziksel bir ölümdür; Atatürk’ün fikir ve düşünceleri hiçbir zaman ölmedi. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutladığımız şu günlerde bunu en etkili şekilde bir kez daha gördük. “Türk milleti var olduğu sürece Gazi Mustafa Kemal Atatürk de yaşamaya devam edecektir” dedi.

Açıklamasını sürdüren CHP üyesi İsmail Karabel, “Türk milletine Atatürk’ü unutturmaya çalışanlara rağmen, Gazi’nin mirasçıları olarak onun fikir ve düşüncelerine, ilke ve inkılâplarına bağlı kalarak, daha emin adımlarla, aydınlık günlere yürüyeceğiz. . “Ulu Önderimizi bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum” dedi.

aybasti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu