Haber

CHP Karabük İl Başkanı Yaşar’dan tahliye edilen Eskipazar Devlet Hastanesi’ne ilişkin açıklama: “Güçlendirilecek mi?

TUNAKAN Yıldırım

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, EskipazarÇevresinde çökmeler tespit edilip istinat duvarının kırılması üzerine Devlet Hastanesi’nin boşaltıldığını hatırlatarak, “Hiçbir ön çalışma ve zemin etüdü yapılmadan yapılmış bir hastane… Bir gün bu heyelan kaymadı, bu hastane oldu. Operasyonel, deprem olsa ne olur? Yetkililer bu konuda bir açıklama yapmıyor. Güçlendirilecek mi? Yıkılacak mı, tekrar yapılacak mı? Ne olacağı belli değil” dedi.

Karabük’te 25 yataklı Eskipazar Devlet Hastanesi 2017 yılının Kasım ayında yapıldı. Hastanenin hizmete girmesinden kısa bir süre sonra çevresinde çökmeler meydana geldi. Hastanenin istinat duvarının yıkılmasının ardından tedbir amaçlı hastane boşaltıldı. CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, hastane ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Hastanemiz 2017’de 12 milyona yapıldı. Bugünkü parayla 100 milyon civarında, bu fiyatlara üç ve daha fazlası. Ön etüdü ve zemin etüdü yapılmadan yapılmış bir hastane. Kuzey Anadolu fay sınırı, deprem zonu olduğu yer.Eskipazar’dan geçtiği bilinen ve Eskipazar’dan geçtiği bilinen bir yere bu tür bir hastane yapılıyor ve zemin etüdü yapılmadan yapılıyor.

Ne olacağı belli değil. Hala ne olacağından emin değilim. Yetkililer bu konuda bir açıklama yapmıyor. Takviye edilecek mi? Yıkılacak mı yoksa yeniden mi yapılacak? Ne olacağı belli değil.

Bunu yine dile getirdik, milletvekillerimizle geldik, orada çekimler yaptık, yetkililerle de görüştük ama kimse bir şey demedi! Hâlâ böyle bekliyor ve hastanemiz de çürümeye terk edilmiş bir halde bekliyor.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu