Haber

CHP İl Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Verecek

CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda 55 ilin lideri olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını belirterek, “Toplanan imzalar ve toplantılar sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık 900 delegenin desteğini aldı. Düzenlenen ve Sayın Başkan’ın “Yeniden seçileceğini görüyoruz” dedi.

Ankara Spor 4-5 Kasım tarihlerinde CHP Salonu’nda yapılacak 38. CHP Olağan Kurultayı öncesinde parti genel merkezinde bir araya gelen CHP il başkanları; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, 55 CHP il başkanı olarak iradelerini paylaştıklarını, şu anda 43 il başkanı olarak bu açıklamayı yaptıklarını, 12 il başkanının da online forma katıldığını belirterek, “İnanıyoruz ki, 38. CHP Kurultayıyla teşkilatlarımızda başlayan yenilenme süreci devam edecek.” CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verme kararı aldık. Toplanan imzalar ve müzakereler sonucunda Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 900 delegenin desteğini aldığını ve Sayın Genel Başkanın yeniden seçileceğini görüyoruz. CHP’nin 38. Kurultayı, CHP geleneklerine uygun, demokratik bir şekilde gerçekleştirilecek. “Önce yerel seçimlerde, sonra da genel seçimlerde yarışa sahne olacağına ve partimizi iktidara taşıyacak yenilenmiş bir yönetim oluşturacağına inancımız tamdır. Mahalleden başlayarak ilçe ve il teşkilatlarında devam eden organizasyonlar Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde kesintisiz olarak devam edecektir” dedi.

habermacka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu