Haber

Bursa’da drone ile sinek avı

BURSA (İGFA) –Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, temiz hava, temiz su, temiz toprak ilkesiyle gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre miras bırakmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da çalışmalarını sürdürüyor. halk sağlığını doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen unsurlarla ilgilenmek.

Özellikle yaz aylarında önemli bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkan sinekle ilgili çalışmalar Tarım Peyzaj A.Ş.’nin desteğiyle 17 ilçede yapılıyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile uyum içinde yürütülen çalışma, toplam 229 işçi, 77 araç ve 234 ekipmanla devam ediyor.

Mücadeleyi aktif bir şekilde sürdürmek için teknolojinin tüm olanaklarından yararlanan Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk drone ilaçlama hizmetini de bu yıl sunmaya başladı. Suda amfibi araçlar, karada motorlu ve yaya ekiplerle devam eden çalışmalar, artık havadan drone’lar ile yürütülüyor. Özellikle ulaşılamayan dere yatakları ve sazlıklardaki üreme alanları da havadan ilaçlama ile baskı altında tutulmaktadır.

haberkagizman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu