Haber

Bakan Bozdağ’dan kalıcı konut açıklaması

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, depremin yaşandığı Kahramanmaraş’ta Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Bozdağ, Adalet Sarayı’nı ziyaretinin ardından hakim, savcı ve adliye çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. Bozdağ, Karacasu konteyner kentindeki depremzedelere de geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Buradan Elbistan ilçesine hareket eden Adalet Bakanı Bozdağ, Kayseri Çarşısı’ndaki çalışmaları inceledikten sonra gazetecilere şu açıklamaları yaptı:

“Hizmetlerin nasıl yürütüldüğünü görmek ve vatandaşlarımıza yönelik çalışmaları değerlendirmek için buralara uğradık. Hem Kahramanmaraş merkezimizde hem de Elbistan’da vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarının büyük bir uyumla karşılandığını yerinde gördük. değerli adımlar atıldı.Aksaray valilerimizin koordinasyonunda yürütülen çalışmalardan dolayı valilerimize teşekkür ediyorum.Elbistan halkına başsağlığı diliyorum, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Maraşlı kardeşlerimiz, deprem nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

BİRLİKTE EL YAPARIZ

Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve ihtiyaçlarının giderilebilmesi için bir yıl içerisinde vatandaşlarımızın kalıcı konutlara taşınmasını sağlayacağız. İnşallah yeni imkanlarla yeni bir Elbistan’da, yeni evlerinde daha iyi şartlarda yaşama imkanı sunacağız. Elbistan halkının umudunu artırmak ve gelecekte daha iyi olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Milletimize ve Elbistan halkına verdiğimiz şeref sözümüzdür. Sizlerin tanıklığıyla el ele, gereğini yapacağız.”

Daha sonra Elbistan Adliye Sarayı’nı ziyaret eden Bakan Bozdağ, hakim, savcı ve adliye çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

haber-lalapasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu